Rozpoznávání řeči

Rozpoznávání řeči

Jazykové kurzy LANGMaster používají technologii rozpoznávání řeči (Speech Recognition) ViaVoice od firmy IBM. Díky tomu můžete s kurzem komunikovat v jazyce, který se učíte. Do mikrofonu nahráváte povely, počítač je rozpozná a okamžitě provede.

Hlasovým ovládáním si neustále procvičujete výslovnost. Protože program upozorní na chyby ve výslovnosti (když nepozná, co po něm chcete), získáte tak mnohem větší jistotu než při pasivním učení s knížkou nebo u televizního kurzu.

Rozpoznávání řeči se používá ve třech případech:

  • Ovládání uživatelského rozhraní aplikace což je náhrada klepnutí myší na ikony v rozhraní aplikace. Do mikrofonu řekněte klíčové slovo (pro angličtinu Now) a potom příslušný příkaz, např. Continue. Příkaz se okamžitě provede. Přehled používaných příkazů pro jednotlivé jazyky najdete v nápovědě programu.
  • Ovládání cvičení - řadu cvičení můžete probrat s použitím mikrofonu. Místo vyplňování textových okének pomocí klávesnice nebo ovládání cvičení pomocí myši nahráváte povely do mikrofonu v jazyce, který se učíte. Neustále tak zdokonalujete svoji výslovnost a aktivní znalost jazyka.
  • Vyhledání neznámého slovíčka - viz funkce Say&See

Pro Vaši lepší představu o této funkci jsme připravili krátkou instruktážní video animaci. Provede Vás všemi možnostmi použití funkce Rozpoznávání řeči.

Pokud odpověď nenaleznete na stránce často kladené dotazy, vaše náměty, připomínky a problémy nám napište.